بازی گروهی مناسب ایونت

بازی های گروهی مناسب ایونت

یکی از ایتم های خیلی دوست داشتنی و جذاب  برای گزراندن زمان در برگزاری ایونت های  سازمانی اضافه کردن بازی های انفرادی و یا گروهی به رویداد یا ایونت موردنظر میباشد. شرکت یارندی ایونت با پیشنهاد بیش از 100 نوع بازی و سرگرمی مختلف در اجرا و برگزاری مراسم گیمینگ کارنامه ی خوبی را به نام خود ثبت کرده است.

به طور کلی هر رویداد گیمینگ دارای مدت زمان اجرایی بیشتری نسبت به ایونت های رسمی دارد و از انجایی که هر شرکت و یا سازمانی برای برگزاری ایونت یا رویداد اهداف مهمی را دنبال میکند، این سرگرمی ها در راستا با همان اهداف برنامه ریزی و اجرا خواهند شد.

چرا در ایونت خود از بازی های گروهی استفاده کنیم ؟

بازی گروهی

ایجاد فضای صمیمانه تر مابین میهمانان و میزبانان

جذابیت

ایجاد جذابیت برای حضور حداکثری افراد

دوربین فیلمبرداری

ایجاد بستر مناسب جهت تولید محتوا

خنده

ایجاد بستر مناسب جهت خاطره سازی و ماندگاری اثرات رویداد

هدف ایونت

ایجاد زمان مفید برای تجمع تمرکز افراد بر روی اهداف ایونت

محدودیت های انجام بازی های گروهی در ایونت

برای اجرای یک رویداد سرگرمی ایده ال میبایست حداکثر از فضاهای باز و غیر مسقف استفاده کرد . این فضاها مانند مراکز همایش ، عمارت های بزرگ و یا باغ عمارت های خصوصی توسط برگزارکننده ایونت به شما معرفی میشود تا دچار محدودیت اجرا نباشید.

یکی دیگر از محدودیت های اجرایی برای رویداد هایی که بازی های گروهی دارند مسئله ی زمان و فصل اجرای آن میباشد به طوری که بعضی بازی های  تابستانه و بعضی دیگر بازی های زمستانه میباشند و اجرای آنها در فصل های متضاد غیر قابل انجام است.

محدودیت دیگر این دسته از ایونت ها سرگرمی ، سن افراد حاضر در رویداد  میباشد به طوری که هر کدام از این سرگرمی ها باعث همکاری حد اکثر افراد حاضر در ایونت باشد. حتما گروه سنی میهمانان را با طراح ایونت شرکت یارندی مطرح فرمایید.

بازی های گروهی مناسب ایونت

بازی های گروهی مورد استفاده در ایونت

تمامی بازی های قابل استفاده  در ایونت گیمینگ به 4 دسته کلی تقسیم میشوند.

بازی های فکری

بازی های کارتی

بازی‌های حرکتی

بازی‌های نقش آفرینی

بازی گروهی مخصوص ایونت

معرفی چند بازی گروهی مناسب ایونت

نخند یا همان جوکر

بازی نخند قوانین ساده و آسانی دارد و به سرعت به سرگرمی تبدیل می‌شود. هدف این بازی خنداندن دیگران بدون خندیدن به آنها است.کسی که به آخرین نفری که می‌خندد تبدیل شود، برنده است.

بهترین بازی گروهی برای ایونت

مافیا

مافیا از جمله بازی های گروهی است که بسیار در جهان و بخصوص در ایران فراگیر شده است . مافیا یک بازی فکری و استراتژیک است که نیاز به حافظه و توجه به جزئیات دارد. توضیحات این بازی بسیار است ولی بطور کلی افراد در این بازی به سه دسته مافیا ، شهروند و گاد یا گرداننده بازی تقسیم میشوند . وظیفه شهروندان پیدا کردن مافیا های بازی و خارج کردن آن ها از بازی فقط با صحبت میباشد. 

بازی گروهی مافیا

پانتومیم

پانتومیم یک بازی خلاق و سرگرم کننده است که برای افزایش خلاقیت و مهارت ارتباط غیرکلامی مناسب است. بیان یک کلمه یا جمله با حرکات و بیان غیرکلامی بدون صحبت کردن. هر بازیکن به نوبت یک کلمه یا جمله را با پانتومیم بیان می‌کند و دیگران باید حدس بزنند که کلمه یا جمله چیست. کسی که بیشترین کلمه یا جمله را به درستی حدس بزند، برنده است

پانتومیم

شاه دزد وزیر

شاه دزد وزیر یک بازی کارتی است که برای دو یا سه بازیکن مناسب است. هر بازیکن 7 کارت دریافت می‌کند و هدف هر بازیکن جمع کردن 3 کارت با ارزش یکسان است. بازیکنان به نوبت یک کارت از دسته کارت‌ها برمی‌دارند و یک کارت از دست خود دور می‌اندازند. بازیکنان می‌توانند کارت‌های خود را با هم مبادله کنند تا سه کارت با ارزش یکسان جمع کنند. کسی که سه کارت با ارزش یکسان جمع کند، برنده است.

شاه دزد وزیر

لیست چند بازی گروهی قابل اجرا در ایونت

عنوان بازی گروهی
کد مخفی
مافیا
شاه . دزد . وزیر
بله نه معکوس
اسم رو پیشانی
پانتومیم
اسم و فامیل
نقاش نابینا
نخند
جرات و حقیقت
شعر یادت نره
از کی بپرسم
فریاد در سکوت
اتللو - ریورسی
جنگا
دبرنا
جعبه را خالی کن
چند تا؟
هپ
صندلی موزیکال
حدس بزن چیه
بیست سوالی
حدس بزن من کی هستم
سایکو
شطرنج انسانی
شطرنج انسانی
گل یا پوچ
دوز
سازه
مشاعره
با چشم بسته پیدا کن
شکلات روی صورت
چشمک مرگ
بغلی بگیر
طناب کشی
دمش رو بگیر
گلوله برفی