برگزاری ایونت

رویداد یا ایونت چیست؟

ایونت یا رویداد، یک فعالیت مهم و یا مراسمی است که با هدف اعلام، معرفی یا جشن‌گیری در خصوص یک موضوع خاص برگزار می‌شود. مثال‌هایی از این نوع رویدادها شامل لانچ محصولات جدید، افتتاحیه ها و رویدادهای استارتاپی هستند.

یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری ایونت ها ایجاد ارتباط مستقیم صاحبان و متولیان برند با مخاطب است. ایجاد صمیمیت، تبادل اندیشه، ارائه‌ی دستاوردهای برجسته و جدید که در نهایت به فروش بیشتر منجر می‌شود، از جمله پتانسیل‌های ایونت های این چنینی است.

برگزاری ایونت کارآفرینی

ایونت کارآفرینی نوعی گرد همایی کوتاه‌ مدت از چند ساعت تا چند روز است. در ایونت های کارافرینی به شرکت‌کنندگان مفاهیم کارآفرینی را آموزش می‌دهند. ایونت های کارافرینی مراسمی برای انتقال تجربه هستند. همچنین ایونت های کارافرینی از طریق شبکه‌سازی با سایر فعالان حوزه و یا یک رویداد چند روزه به صورت عملی بر روی ایده مشخص برای راه ‌اندازی کسب و کار تمرین می‌کنند.

 رویدادها باید توسط تیم داوطلب و خصوصی برگزار شوند. برای این کار از شرکت برگزاری رویداد کمک گرفته می‌شود. مراحل و مدل برگزاری مراسم و رویداد با حمایت شرکت برگزار کننده و شخص برگزار کننده معین، پیگیری و اجرا می‌شود. شرکت‌های برگزار کننده مراسم طبق هماهنگی‌های انجام شده با فرد متقاضی صفر تا صد کار را بر عهده می‌گیرند.

بهترین شرکت برگزار کننده ایونت کارآفرینی

برگزاری ایونت استارت آپ

ایونت های استارتاپ مکان مناسبی برای صاحبان کسب و کار است. صاحبان کسب و کار با ارائه ایده و فکر‌های تازه، ذهن‌های خلاق‌ را به سوی شرکت جذب می‌کنند. همچنین مکان مناسبی برای افرادی است که دنبال فرصت برای شناساندن خود و خلاقیت‌های فردی‌ در رابطه با ایده‌پردازی هستند.

 با توجه به نوع و هدف استارتاپ کارگاه‌ها، کلاس‌ها، سمینارها و جشنواره‌ها می‌توانند در زمان کم از نیم روزه تا چند روزه باشند. شرکت برگزاری رویداد با توجه به هدف مراسم، تعداد و نوع مهمانان که می‌توانند عادی یا ویژه باشند مکان برگزاری رویداد استارتاپ را پیشنهاد می‌دهند. همچنین اجرای تمامی مراحل را از ابتدا تا انتها بر عهده می‌گیرند.

برگزاری ایونت فناوری یارندی ایونت

برگزاری ایونت افتتاحیه

مراسم افتتاحیه شروع رسمی یک ایونت است. آغاز به کار رسمی رویدادها و فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ورزشی با مراسم افتتاحیه اطلاع رسانی می‌شود. یکی از اهداف اصلی ایونت های افتتاحیه ، بازاریابی است. به همین دلیل نیاز است که برای افتتاحیه ها ، از شرکت های برگزاری ایونت کمک گرفت تا از همان ابتدا حس خوبی به مخاطب شود.

 روند و نحوه برگزاری افتتاحیه بسیار مهم است زیرا در جلب توجه مخاطبان نقش به سزایی دارد. شرکت‌های برگزار کننده ایونت با شناخت نوع مشتریان، بهترین زمان افتتاحیه را پیشنهاد می‌کنند. شرکت برگزار کننده ایونت ، افتتاحیه را به روش‌های مختلف تبلیغ کرده و اطلاعات لازم برای گسترش تماس مشتریان با کسب و کار را ارائه می‌دهند. همچنین زمان بندی دقیق برای پذیرایی از مهمانان و باقی کارهای اجرایی را انجام می‌دهند. 

برگزاری ایونت فناوری

فناوری مجموعه‌ای از تکنیک‌ها، روش‌ها و فرایندها است. فناوری با استفاده از ابزارهای اساسی در تولید کالاها، خدمات و تحقق اهداف استفاده می‌شود. جهان به مدد فناوری با سرعتی بیش از حد در حال تغییر است. با توجه به پیشرفت روزافزون علم در حوزه فناوری، برگزاری ایونت فناوری در این روزها جا افتاده است.

 به کمک شرکت های برگزارکننده ایونت می‌توان پژوهش‌ها و نتایج به دست آمده از فناوری را آشکار کرد. ایونت فناوری می‌تواند به صورت تک جلسه‌ای یا دوره‌ای با ثبت نام محدود یا آزاد، پنل تخصصی، پرسش و پاسخ در بستر کلاس مجازی و غیره برگزار شود. 

ایونت های فناوری ، قابلیت برگزاری به صورت مجازی یا حضوری را دارد. با توجه به هدف برگزاری ، ارتباط بهتری میان کارگزاران تبادل فناوری و شرکت‌های عرضه‌کننده فناوری و سلسله ایونت های ارائه‌ فناورانه برقرار می‌شود. بنابراین برای تاثیر بیشتر و بهتر باید در انتخاب شرکت برگزار کننده ایونت دقت کرد.

بهترین شرکت برگزار کننده ایونت فناوری

برگزاری ایونت شرکتی

بطور کلی، ایونت ها یا رویداد های شرکتی شامل هر نوع جمع‌آوری، مراسم، نمایشگاه، رونمایی ،کنفرانس، همایش، سمینار و یا تجمعی است که توسط یک شرکت یا سازمان برگزار می‌شود. این رویدادها می‌توانند برای تعاملات داخلی، تقویت همکاری، تشویق کارکنان، ارتقاء فرهنگ سازمانی و یا به منظور رونمایی از محصولات و خدمات جدید شرکت استفاده شوند.

انواع ایونت های شرکتی

ایونت های شرکتی میتوانند شامل موارد زیر باشند :

کنفرانس و همایش‌ها :

 این نوع ایونت ها برای ارائه اطلاعات، به اشتراک گذاشتن دانش، بحث و تبادل نظر در مورد موضوعات خاص و یا ارتقاء تخصص و توانمندی‌ های کارکنان برگزار می‌شوند.

ایونت مناسبتی :

این نوع رویداد ها شامل تجمعاتی مانند جشنواره‌ها، مراسم تقدیر از کارکنان برتر،ایونت پایان سال شرکت ها، جشن سالگرد شرکت ها یا مراسم تقدیر از مشتریان و همکاران است. این ایونت ها به منظور تشویق و تقدیر کارکنان و ایجاد اتحاد و همبستگی در شرکت موردنظر برگزار می‌شوند.

ایونت رونمایی محصول و رویداد های نمایشگاهی :

در این نوع ایونت ها، شرکت‌ها محصولات و خدمات خود را به نمایش می‌گذارند و با مشتریان و همکاران در مورد آنها ارتباط برقرار می‌کنند. این نوع رویدادها می‌توانند فرصتی برای جذب مشتریان جدید، ارتقاء شناخت برند و تبلیغات شرکت باشند.

تیم‌ بیلدینگ و فعالیت‌های تفریحی :

این نوع رویدادها به منظور تقویت ارتباطات گروهی و همکاری بین اعضای تیم برگزار می‌شوند. می‌تواند شامل ورزش‌های تیمی، بازی‌های گروهی، رقابت‌های ورزشی و یا سفرهای تیمی باشد.

رویداد هدفمند

برگزاری ایونت ورزشی

ایونت ها یا رویداد های ورزشی یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین نوع رویدادها هستند که به منظور ترویج و تشویق به فعالیت‌های ورزشی و تفریحی برگزار می‌شوند. این ایونت ها در سطوح مختلفی،  از ایونت های رده بندی شده تا ایونت های بزرگ و بین‌المللی برگزار می‌شوند. البته ما در این جا درباره ایونت هایی که در شرکت ها و سازمان ها برگزار میشوند صحبت خواهیم کرد.

ایونت های ورزشی داخل سازمان ها، به عنوان یک جزء از فعالیت‌های تیمی و ارتقاء سلامتی کارکنان، در برخی سازمان‌ها برگزار می‌شوند. این ایونت ها هدفمندانه طراحی می‌شوند تا ارتباطات داخلی را تقویت کنند، همکاری را ترویج دهند و بهبود فیزیکی و روحی کارکنان را حمایت کنند. در زیر به برخی از نمونه‌های رویدادهای ورزشی داخل شرکت‌ها اشاره می‌کنم:

انواع ایونت های ورزشی

انواع ایونت های ورزشی شامل موارد زیر می شوند :

ایونت روز ورزش :

برخی شرکت‌ها یک روز ورزش را برگزار می‌کنند که کارکنان دعوت می‌شوند تا در فعالیت‌های ورزشی مشارکت کنند. ممکن است شامل مسابقات ورزشی، بازی‌های تیمی، فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز و سایر فعالیت‌های ورزشی باشد.

تورنومنت ها :

 این تورنمنت‌ها می‌توانند شامل فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، بیلیارد و سایر رشته‌های ورزشی باشند. تیم‌های داخلی به هم رقابت می‌دهند و در نهایت تیم برنده توسط شرکت تجلیل می‌شود.

ایونت ورزشی خیریه :

برخی شرکت‌ها ایونت های ورزشی خیریه را برگزار می‌کنند که به منظور جمع‌آوری سرمایه برای علائم خیریه و اهداف اجتماعی است. مثال‌هایی از این نوع رویدادها شامل مسابقات دویدن، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و مسابقات سوارکاری خیریه هستند.

رقابت‌های ورزشی داخلی :

برخی سازمان ها رقابت‌های ورزشی داخلی را برای کارکنان خود برگزار می‌کنند. این رقابت‌ها می‌توانند شامل دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا، تنیس روی میز و سایر رشته‌های ورزشی باشد. این ایونت ها به منظور تحریک رقابت، تقویت همکاری و ترویج سلامتی بین کارکنان برگزار می‌شوند.

برنامه‌های ورزشی هفتگی :

بسیاری از شرکت‌ها برنامه‌های ورزشی هفتگی خاصی برای کارکنان خود تدارک میبینند . این برنامه‌ها ممکن است شامل کلاس‌های یوگا، پیلاتس، بدنسازی، آموزش تکنیک‌های ورزشی خاص، دویدن و سایر فعالیت‌های ورزشی باشند. این برنامه‌ها به کارکنان امکان می‌دهند تا در طول هفته به صورت منظم ورزش کنند و به سلامتی خود اهمیت بدهند.

برگزاری ایونت گیمینگ

رویدادهای گیمینگ داخل شرکت‌ها، به عنوان یکی از راه‌های ترویج همکاری و سرگرمی برای کارکنان، در برخی سازمان‌ ها و شرکت ها برگزار می‌شوند. این رویداد ها هدفمندانه طراحی می‌شوند تا ارتباطات داخلی را تقویت کنند، رقابت و همکاری را ترویج دهند و بهبود روحی و انگیزه کارکنان را حمایت کنند. در زیر به برخی از نمونه‌های ایونت های گیمینگ که داخل شرکت‌ها برگزار می شود اشاره می‌کنیم:

انواع ایده ها برای ایونت های گیمینگ

ایده های زیر را میتوانید برای ایونت های گیمینگ خود بکار ببرید :

تورنمنت‌های بازی‌ های ویدیویی :

این نوع بازی‌ها شامل تنوع زیادی از ژانرها و سبک‌ها می‌شود.  مثال‌هایی از بازی‌های ویدیویی که ممکن است در ایونت های شرکتی اجرا شود می توان به بازی های چند نفره آنلاین یا آفلاین مانند، کال آف دیوتی، فوتبال ، کانتر استرایک ، پابجی اشاره کرد.

بازی های ورزشی و گروهی :

بازی های ورزشی و گروهی یکی از پرطرفدار ترین آیتم ها در ایونت های گیمینگی است که در شرکت ها برگزار می شود . از جمله این بازی ها میتوان به ایونت های مافیا ، پانتومیم، مسابقلات فوتبال، والیبال ، گلف ، پینگ پونگ و بیلیارد، فوتبال دستی اشاره کرد. 

بوردگیم ها و بازی های فکری :

بورد گیم ها یا بازی های رومیزی همواره علاقمندان و طرفدار های خودشان را داشته اند و در عین سادگی بسیار سرگرم کننده می باشند . از بوردگیم های معروف میتوان زیرخاکی، اونو و اونو ماینکرفت ، جالیز ، اسپلندور و… نام برد.

بازی های هدفمند :

این دسته از سرگرمی دارای ، روند مشخص و برنامه ریزی شده ای هستند که نتسیجه آن رسیدن به هدف مشخص ایونت می باشد . به عنوان مثال بازی با کلمات، اطلاعات عمومی، بیست سوالی،  حل جدول و … .

برگزاری ایونت گیمینگ
جشن سازمانی

برگزاری ایونت آخر سال

معمولاً در پایان سال، بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها ایونت‌ ها و رویداد های ویژه‌ای را برگزار می‌کنند تا به مشتریان، همکاران و علاقه‌مندان خود تبریک سال نو بگویند، از عملکرد و دستاوردهای گذشته سال قبل تقدیر کنند و برنامه‌ها و اهداف خود را برای سال جدید معرفی کنند. البته، جزئیات و نوع ایونت‌ ها به بستر و نوع فعالیت شرکت وابسته است. در زیر چند نوع ایونت معمول در پایان سال را بررسی خواهیم کرد:

انواع ایده برای ایونت آخر سال :

انواع ایونت های آخر سال شامل موارد زیر می شوند :

نمایشگاه یا نشست فنی :

برخی شرکت‌ها در پایان سال نمایشگاه‌ها یا نشست‌های فنی برگزار می‌کنند. در این رویدادها، شرکت‌ها به مشتریان و عموم علاقه‌مندان فرصت می‌دهند تا با محصولات و خدمات جدید آنها آشنا شوند. معمولاً در این نوع ایونت‌ها، نمایشگاهی از محصولات و خدمات شرکت برپا می‌شود و فرصتی برای بحث و تبادل نظر با کارشناسان و نمایندگان شرکت فراهم می‌شود.

شرکت‌ها ممکن است در پایان سال کنفرانس‌ ها یا سمینارهایی برگزار کنند که در آنها به بحث و بررسی موضوعات مرتبط با فعالیت‌ها و صنعت خود می‌پردازند. این نوع رویداد ها معمولاً شامل سخنرانی‌های تخصصی از اساتید و متخصصان معروف، پنل‌های گفتگو و فعالیت‌های آموزشی است. در این ایونت‌ها، مشارکت کنندگان می‌توانند از تجربیات و دانش متخصصان بهره‌برداری کنند و با هم تبادل نظر کنند.

جشنواره یا مراسم تقدیر و تشکر :

در این نوع ایونت، شرکت با کارکنان، مشتریان و همکاران خود تقدیر و تشکر می‌کند. ممکن است در این مراسم، صاحبان شرکت یا مدیران عالی، از تلاش‌ها و همکاری‌های درخشان در سال گذشته تقدیر کنند و برای سال جدید اهداف جدیدی را معرفی کنند. این ایونت معمولاً شامل سخنرانی‌ها، جوایز ، پذیرایی ، بازی های مفرح و دسته جمعی و امکاناتی برای تفریح و تعامل میان شرکت‌کنندگان است.

برگزارکننده ایونت آخر سال
ایونت آخرسال

علاوه بر تمامی اینها، ایونت های پایان سال فرصتی هستند ، مناسب ، برای کاهش فشار و استرس، ایجاد خاطرات مشترک و ساختن لحظاتی خوش برای خود و سفیرانتان. چنین رویدادهایی روابط داخلی در کسب و کار شما را بهبود می‌بخشتد و بدین سبب حس دوستی یا حتی صمیمیت یک خانواده محیط کاری را مزین خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان نسبت به برگزاری ایونت آخر سال شرکتتان، راهنمایی و گرفتن ایده های خلاقانه میتوانید با کارشناسان ما ، از طریق شماره های درج شده در انتهای صفحه ، اقدام نمایید.